העלאת המס לרכבים היברידיים בינואר 2020

העלאת המס לרכבים היברידיים בינואר 2020

לפני כ-4 חודשים, ביוני 2019, הציג משרד האוצר תכנית קיצוצים שביניהם העלאת מיסוי על הרכבים ההיברידיים. זאת לאחר שבתחילת חודש אפריל 2019 נכנסה לתוקף הטבת המס על אותם רכבים. ההחלטה הזו דרמטית לשוק הרכבים ההיברידיים בישראל שתגרום בינואר 2020 להעלאת מחירים. עקב כך היבואנים של הרכבים ההיברידיים מוכנים למספר רב של הזמנות.

שיעורי המס על רכבים היברידיים

כיום על מכוניות חדשות המשווקות בישראל ישנו מס קניה בגובה 83% שממנו מנוכים סכומים המגיעים עד כ-16 אלף שקל אשר מחושבים לפי רמת פליטת המזהמים של הרכב. בניגוד לרכבים אלה, על רכבים היברידיים עממיים מוטל מס קניה בגובה 30% בלבד!

לכן, בין היתר, המכונית הנמכרת בישראל – יונדאי איוניק – היא היברידית. בפועל, שלושת מותגי הרכב המובילים כיום את השוק, יונדאי, טויוטה וקיה משווקים כל אחד דגם היברידי מוביל. על פי הערכות, בדומה לכל מהלך שינוי מס קניה שביצעה רשות המסים עד היום בענף הרכב, גם העלאת מס הקניה על הרכבים ההיברידיים תהיה הדרגתית. כלומר מינואר יעלה מס הקניה על רכב היברידי במדרגות.

על-פי ההערכות של גורמים בענף הרכב, במהלך מחציתה השנייה של 2019 יהיה יבוא של מאות אלפי מכוניות היברידיות לישראל- זאת בעקבות הודעת משרד האוצר על העלאת מס הקניה על מכוניות היברידיות.

העלאת המס על הרכבים ההיברידיים- לא המכה הראשונה

הגדלת מסי הקנייה שצפויה להתרחש בינואר 2020 זוהי מכה לשוק הרכבים ההיברידיים. מכה שמצטרפת למכות נוספות. המכה הראשונה היא עדכון “המס הירוק” מחודש אפריל שמחמיר את תקן חישוב פליטת המזהמים לרכבים בכלל וכתוצאה מכך גם לעליית המס ברכבים היברידיים. עם ההחמרה בטווח פליטת המזהמים השתנה דירוג הרכבים ההיברידיים מדירוג מזהמים נמוך מאוד לדירוג זיהום גבוה יותר וכתוצאה מכך גם לעדכון דירוג המס שבא לרעת רוכשי הרכבים ההיברידיים. המכה השנייה היא התייקרות של מחירי הרכב על ידי היבואנים בתחילת שנת 2019.

בעקבות כל השינויים מי שיסבול מכל השינויים זה הלקוח הסופי. נראה שהמכוניות ההיברידיות שיושפעו הכי הרבה משינויי שיעורי המס יהיו המכוניות הפופולריות ביותר בישראל: יונדאי איוניק וטויוטה קורולה. הצפי הוא שיימכרו במחיר יקר יותר באלפי שקלים.

יונדאי איוניק (פרימיום) בליסינג מימוני לעסקים ולעצמאים,
באספקה מידית. החל מ- 1450 ש”ח* לחודש

שוק הרכבים ההיברידיים סוער

על כן, שוק הרכבים ההיברידיים נמצא כיום בתקופה סוערת של פעילות לקראת העלאת מס הקניה על כלי רכב היברידיים שתכנס לתוקף בינואר הקרוב. מהלך המיסוי כבר יצר עשרות אלפים של הזמנות לרכבים הללו. הזמנות חדשות ממשיכות לזרום, בקצב של מאות לשבוע, ככל שמתקרבים לשנת 2020. כדי למלא את הביקוש הזה מנסים היבואנים של הרכבים ההיברידיים להניח את היד על כל מלאי, שיהיה זמין לייבוא ושחרור מהמכס עד סוף השנה. עם זאת, ישנם יבואנים שנשארו ללא מלאי לשנה הנוכחית ולכן לא יכולים לספק רכבים זמינים . בנוסף, חברות הליסינג מתעסקות בהזמנות מאסיביות של רכבים היברידיים. חברת וואן ליס נערכה לשינוי הצפוי בשוק ורכשה רכבים היברידיים לאספקה מידית!

לכן, צרו עכשיו קשר ותרכשו עכשיו דרך ליסינג לפני שמעלים מיסים!


[pojo-form id=”2008″]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content