רכישת רכב בצל הקורונה

ג’ון פ.קנדי: “כשהיא כתובה בסינית, המילה ‘משבר’ מורכבת משני סימנים, אחד מסמל טרגדיה ואחד מסמל הזדמנות“.

המשמעות של הפתגם מאוד חשובה במשבר הנוכחי שנגרם כתוצאה מנגיף הקורונה. את המציאות לא ניתן לשנות, אך ניתן לשנות את האופן בו אנו מסתכלים עליה.

מה שמיליארד סינים וקנדי אחד אומרים הוא שתקופות קשות יכולות להוביל לצמיחה והתפתחות.

במאמר זה נפרט את ההזדמנות שנוצרה בשוק הרכב בעקבות משבר הקורונה.

איך לנצל את משבר הקורונה למכירת רכבים ברשת?

משבר הקורונה הביא איתו מכה קשה לעסקים, ההגבלות על יציאה מהבית וסגירת עסקים לא חיוניים עלולה לגרום להפסדים כבדים וירידות כבדות במכירות, שכן מגפת הקורונה מביאה איתה שינוי בחיי היום-יום. אך המשבר הזה מביא איתו הזדמנות, להתקדם לשיווק ומכירות אונליין (ברשת).

רוב הקהל הישראלי עדיין מעדיף את חווית הקנייה של ביקור באולמות תצוגה פיזיים, נסיעות מבחן ומעוניינים להרגיש את האוטו לפני שהם רוכשים אותו. עם זאת, בימים בהן ההגבלות על היציאה מהבית מחמירות מיום ליום, רכישה מקוונת של רכבים נדרשת יותר ויותר.

המשבר על שוק הרכב כתוצאה מנגיף הקורונה

בימי המשבר שפוקדים אותנו והתפשטות וירוס הקורונה, נדרש שינוי בכל הנוגע לאופן שבו מתבצעות מכירות ושיווק. ההגבלות על היציאה מהבית מחמירות מיום ליום ורכישה מקוונת היא האופציה הכמעט יחידה שנותרה. הגיע הזמן ששוק הרכב יצטרף לשינוי או שיבואני הרכב יסבלו מהפסדים גדולים.

הזדמנות לרכוש רכבים באינטרנט

יבואני רכב ניסו בשנים האחרונות להיכנס לעולם המכירות השיווק המקוון ופתחו אתרי מכירות ושיווק ייעודיים. למרות זאת היקף המכירות המקוונות של כלי הרכב, משלב הבחירה ועד מסירת הרכב נותר נמוך מאוד, לא רק בארץ אלא בכל העולם. אך הפעם המצב שונה, הלקוחות לא יכולים לצאת מהבית ולהגיע לאולמות התצוגה, וכרגע למי שקיים אתר מכירות מקוון הרוויח. חשוב להשקיע באתר בחוויית המשתמש, כך שהלקוח ירגיש שהאתר הוא מקצועי. מדובר בהזדמנות לשדרג את משאבי הדיגיטל של החברה כך שתהיה אפשרות ללקוחות לרכוש רכבים באופן יעיל ללא יציאה מהבית. בטח שעכשיו בתקופת משבר הקורונה אבל גם בעתיד. זהו פוטנציאל לשנות את ההרגלים בסגירת עסקאות רכבים בישראל.

מגוון רכבי ליסינג למכירה- לחץ כאן

לוח מכירת רכבים מיד שנייה – לחץ כאן

רכישה טלפונית של רכבים בשל נגיף הקורונה

כאמור, נגיף הקורונה גרם לכך שמאות אלפים מרותקים לבתים ומונע מלקוחות לבוא לאולמות תצוגה לרכוש רכב באופן פיזי. פתרון נוסף לרכישת רכב הוא באמצעות רכישה טלפונית, כלומר הלקוח יכול להיכנס לאתר האינטרנט, לעבור בין קטלוגים, לבחור את סוג הרכב שבו הוא מעוניין, להתקשר לנציג של החברה והעסקה מתבצעת. אתר בו ניתן לעשות זאת זה האתר של חברת One Lease אשר פועלת במתכונת הזמנת רכב חדש בכל מותגיה באמצעות הטלפון או האתר.

עד שמשבר הקורונה יחלוף תיווצר הבדלה בין יבואני הרכב והחברות שכן ישנה אפשרות לבצע רכישות אונליין, לבין אלו שלא מאפשרים, שכן יבואני הרכב שלא מאפשרים רכישה אונליין צפויים לירידה דרסטית במכירות.

לסיכום, כיום ישנם יבואני רכב וחברות ליסינג אשר מנצלות את פלטפורמת האינטרנט בכדי למכור רכבים. זאת בשל ההגבלות החלות כתוצאה מנגיף הקורונה.

צרו קשר עכשיו ותתקדמו לרכב חדש בליסינג!


[pojo-form id=”2008″]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Skip to content